Široká koalícia slovenských organizácií – od prvovýrobcov a poľnohospodárov až po ekológov a spotrebiteľov – dnes vydala spoločné odmietavé stanovisko k novoprijatej deregulácii (17.6.) nových geneticky modifikovaných organizmov (NGT GMO). Signatári výzvy varujú pred vážnymi rizikami pre slovenské poľnohospodárstvo, životné prostredie, stratu suverenity nad osivami a absenciu transparentného označovania potravín pre spotrebiteľov. 

Výzva zostáva otvorená na pripojenie sa nových signatárov. Pre pripojenie sa napíšte na info(zavináč)v3ritas.sk alebo na info(zavináč)vsetkoogmo.sk


Spoločné stanovisko k schválenej deregulácii nových GMO

Dňa 17. júna 2026 bolo definitívne schválené nariadenie o vyňatí produktov nových genomických techník (NGT), ktoré sú geneticky modifikovanými organizmami (GMO) z európskej regulácie GMO. Vyjadrujeme hlboké znepokojenie a obavy o spotrebiteľov, poľnohospodárov, potravinárov, biodiverzitu a suverenitu Slovenska a EÚ.

čítajte: https://www.v3ritas.sk/index.php/2026/06/23/spolocne-stanovisko-slovenskych-organizacii-k-schvalenej-deregulacii-novych-gmo/